Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstava opuštěných koček 30.11.2013 Praha Modřany

12. 11. 2013

V Praze budou 30. listopadu kočky hledat nové majitele na umísťovací výstavě.

 

V sobotu 30. listopadu se v Modřanech uskuteční umísťovací výstava opuštěných koček z útulků a ochranářských sdružení z Prahy a Středočeského kraje. Výstava se koná od +10 do 17 hodin, v Obchodním domě Prior na Sofijském náměstí v Praze Modřanech. Patronát nad výstavou převzala paní Ing. Tylová, zástupkyně starosty MČ Prahy 12.

vystava-30_11.jpg

Šanci najít nový domov zde dostane 120 koček. Jak uvedla Jana Kohoutová ze sdružení Šanta kočičí, které výstavu organizuje: „Pokud se rozhodnete si některou z koček osvojit, můžete si ji vzít rovnou domů. Stačí podepsat předávací protokol a zaplatit poplatek za vakcinaci, případně kastraci.“

 

Výstava proběhne v Obchodním domě Prior na Sofijském náměstí v Praze Modřanech.

 

Vstupné na výstavu je 30 Kč a výtěžek bude použit na krmení, stelivo a veterinární péči pro kočky, které se výstavy zúčastnit nemohou nebo nové majitele nenajdou. Vítány jsou také materiální dary, například krmivo, stelivo, pelíšky, škrabadla nebo hračky.

 

Cílem výstavy je umístit co nejvíce bezprizorních koček do nových rodin a informovat o problematice opuštěných zvířat, kastračním programu a funkci soukromých útulků a depozit. Zúčastněným útulkům výstava pomůže získat volná místa pro přijetí dalších ohrožených koček.

Kočky, které se dostávají do útulků, zde naleznou bezpečný azyl a péči, ale to co opravdu potřebují je především nový domov. Mnoho z nich nachází nové majitele právě na výstavě, kde je mají zájemci možnost vidět naživo. Navíc zde mohou mluvit s dobrovolníky, kteří se o kočky starali, a z nabízených koček si vybrat tu, která bude v jejich domácnosti spokojená. Jak vysvětluje Jana Kohoutová: „Možná je to tím, že na výstavě lidé vidí, jak je jejich pomoc důležitá – mají před sebou opuštěnou kočka, která díky nim může získat nový domov, lásku a péči. “

 

O útulku Šanta kočičí

Útulek Šanta kočičí v pražských Modřanech vybudovali a provozují výhradně dobrovolníci a má kapacitu pro 50 koček. Je financován z darů a grantů a je řádně registrován a dozorován Městskou veterinární správou.

 

Občanské sdružení Šanta kočičí bylo založeno v roce 2006 s cílem pomáhat opuštěným kočkám, které potřebují pomoc, a snažit se dlouhodobě zlepšit situaci bezprizorních koček v Praze.

 

Kontakt: Jana Kohoutová, jednatelka sdružení

Telefon: 723 88 26 12

Email: santa.kocici@seznam.cz

www.santakocici.cz

Adresa útulku: Mezi vodami 1560/33/, Praha-Modřany, areál bývalé Chirany