Jdi na obsah Jdi na menu
 


Velikonoční strom přání

22. 4. 2011

Kočičí přání - koleda

Od Velikonočního pondělí 25.dubna až do Dne matek 8.května bude probíhat akce Kočičí koleda. Pořádá ji projekt „Kočičí přání“ ve spolupráci s OS Devět životů a jejím cílem je podpořit kočky v soukromých útulcích. „Kočičí koleda“ navazuje na úspěšnou vánoční akci „Strom splněných kočičích přání“, díky které kočky v útulcích získaly více než 96 000,- korun. Jedná se o dlouhodobý projekt, který má dvě části – vánoční a velikonoční. Velikonoční část je zaměřena především na koťata a březí kočky a chce pomoci soukromým organizacím z celé republiky sehnat prostředky na nákup krmiva, léčiv a financování veterinárních výdajů spojených s péčí o ně.

Jaro a Velikonoce jsou obdobím mláďat všeho druhu. Pro organizace zabývající se ochranou zvířat, především pak koček, na jaře přichází doba nejtěžší práce. Útulky se naplní a až do prvních podzimních mrazíků budou pod trvalým náporem nechtěných a vyhozených koťat a březích koček. Koťata potřebují odmalička kvalitní stravu a dobrou péči, stejně tak jejich mámy, které jsou mnohdy nalezeny a přijímány vyčerpané a vyhublé. Pro útulky to znamená zvýšené výdaje za vhodné granule, vitamíny, maso,.. Často navíc přicházejí maličká koťata nalezená bez matky, která musí být dokrmována uměle. V tomto případě nastupuje drahé speciální sušené mléko a další doplňky stravy. A když je vypipláno, není ještě zdaleka vyhráno – všechna koťata je potřeba opakovaně očervit a následně naočkovat, případně i přeočkovat. Netřeba zdůrazňovat, že nalezenci často trpí různými virózami, záněty očí, průjmy... a výdaje naskakují.

Akce „Kočičí koleda“ má za cíl podpořit organizace pečující o bezprizorní kočky a pomoci tak uhradit výdaje na krmivo, léčbu, vakcíny a potřeby pro kočky. Na stránkách www.kociciprani.cz  naleznou dárci profily jednotlivých koček a koťat a jejich přání. Jednoduše si tak vyberou konkrétní zvíře, jehož příběh je zaujme, nebo třeba které pochází z jejich regionu či z oblíbeného útulku. Dárek mu budou moci donést osobně, zakoupit přes e-shop, nebo peníze na něj poslat útulku na účet. Fotografie „jejich“ kočky s dárkem budou následně  zveřejněny na webu. Vždy je možné domluvit si i osobní návštěvu v útulku či domácím depozitu.

Účastnící se organizace jsou občanská sdružení, jejichž provoz zajišťují členové a dobrovolníci zdarma, ve svém volném čase a jejichž činnost je hrazena převážně z darů jejich příznivců. Nejedná se tedy o městské či státní útulky. Většina koček čeká na nový domov v takzvaných depozitech, tedy v běžných domácích podmínkách s individuální péčí.

Chcete podpořit opuštěné kočky a jejich koťata? Stačí kliknout na www.kociciprani.cz a vybrat si :)

Františka Kernová
OS Devět životů
frantiska@devet-zivotu.cz
602 25 88 75

odkazy na předchozí akci:
kociciprani.cz
http://www.ahaonline.cz/clanek/aha-zverinec/53253/micky-z-utulku-pisi-jeziskovi-mnau-chceme-pelisek.html
http://www.ahaonline.cz/clanek/aha-zverinec/54113/darky-dostalo-218-kocek-a-vybralo-se-96-338-korun.html