Jdi na obsah Jdi na menu
 


Májové kočičí přání 2014

28. 4. 2014

Májové kočičí přání

Jaro je u nás v plné síle a první letošní koťata přicházejí na svět. Dost z nich má bohužel tu smůlu, že se rodí nechtěně. A právě pro tato koťata, jejich mámy a další bezprizorní kočky a kocoury je určena naše akce. V péči více než 30 organizací z celé České republiky čekají na nové domovy stovky opuštěných zvířat a my jim chceme zlepšit život alespoň malým dárkem.


Akce začíná 1. května a končí 15. května, kdy je podle kalendáře Den rodin. Během této doby budou na webu www.kociciprani.cz vystaveny profily koček s jejich fotografiemi, příběhy a hlavně přáními. Dárce si tak jednoduše vybere konkrétní zvíře, jehož příběh ho zaujme nebo které třeba pochází z jeho regionu. Dárek mu bude moci zakoupit a poslat přes e-shop, případně peníze na něj poslat přímo na účet útulku. Pro ty, kdo neradi posílají peníze, aniž by viděli, kde skončí, je zde možnost odnést dárek přímo do útulku „své“ kočce. Po skončení akce dostane dárce fotografii kočky s dárkem, který jí daroval. 

Druhou možností jak kočky podpořit, je naplnění misky. U každé kočky je obrázek misky, kterou mohou dárci plnit. Vhazovat (tedy posílat na účet útulku) mohou libovolné částky a každé kočce může peníze do mističky poslat neomezený počet lidí. Z naplněných mističek se bude z velké části nakupovat krmení pro koťata a jejich mámy. Od vánočního kola má každá organizace také jeden velký projekt, na který je možné přispět (stavby výběhů, koupě škrabadel,…). Nově přibyly zdravotní balíčky, kde dárce může zaplatit testy na různé nemoci kůže, trávicího traktu a virózy. 

Provoz těchto depozit a organizací zajišťují členové a dobrovolníci zdarma, ve svém volném čase a jejich činnost je převážně hrazena z darů jejich příznivců. Nejedná se tedy o městské či státní útulky. Většina koček čeká na nový domov v takzvaném depozitu - v běžných domácích podmínkách s individuální péčí. Stejně funguje i organizace Kočičího přání – svůj provoz nijak nedotuje z darů, a proto jde opravdu každá koruna tam, kde je potřeba. 
 
Jarní Kočičí přání je jednou z dvou akcí pořádaných každoročně projektem Kočičí přání. Druhá akce je vánoční. Za čtyři roky existence si tato akce získala u dárců velkou oblibu. První vánoční kolo v roce 2010 přineslo 96 000 korun, to poslední v prosinci 2013 už cca 1 600 000 pro 1616 zvířat a více než tři desítky organizací. Jarní akce je kratší než vánoční, ale i tak organizátoři věří, že bude pro útulky významnou pomocí. 

kontakt:

Františka Kernová
frantiska@devet-zivotu.cz
tel. 602 25 88 75

odkazy na předchozí akci:
www.kociciprani.cz